Fasády - FoxySteel

Cortenové fasády

Fasády z materiálu COR-TEN® tvoria významnú časť nášho portfólia. Poskytujeme komplexné dodávky od dizajnového návrhu s 3D vizualizáciou až po celú dodávku fasádneho systému aj s montážou. Pri ich návrhu sa snažíme vyhovieť individuálnym požiadavkám našich klientov a tak sa každá fasáda stáva jedinečnou.

Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu si materiál COR-TEN® nevyžaduje žiadnu povrchovú úpravu a ani následnú údržbu. Vplyvom poveternostných podmienok sa na povrchu ocele COR-TEN® vytvorí vrstva patiny, ktorá tvorí prirodzenú ochranu jadra materiálu COR-TEN®. V priebehu nasledujúcich 18-24 mesiacov je táto patina prirodzene stabilizová. Patina sa časom vyvýja aj farebne od hrdzavooranžovej až po tmavohnedú.

Nezameniteľný vzhľad prírodného materiálu COR-TEN® spolu s jeho celoživotnou bezúdržbovosťou ho priam predurčuje na obklady budov.

Výhody

Bezúdržbovosť
Jedinečný design
Originál COR-TEN® Steel
Trvácnosť
Záruka 100 rokov

Farebný vývoj patiny

Každá COR-TEN® fasáda sa vďaka prirodzeného vzhľadu tohto materiálu stáva jedinečnou a nepriehliadnuteľnou. Svojmu majiteľovi prináša hneď niekoľko benefitov a to hlavne celoživotnú bezúdržbovosť a trvácnosť. Ako prevetrávaná fasáda zlepšuje tepelnotechnické vlastnosti budovy. Zároveň COR-TEN® ako ekologický a 100% recyklovateľný materiál má pozitívny enviromentálny prínos.

Typy COR-TEN®obkladov

COR-TEN® flat

COR-TEN® lamely

COR-TEN® sendvičový panel

FlatSinusKazetaLamela

hrúbka Cortenu (mm)

1,5 a 2

0,7

1,5

1,5

hmotnosť (kg/m2)1681515

efektívna šírka (mm)

100-1 500

1 119

300-1150

150-600 (300 štandard)

hĺbka (mm) 10; 18; 34; 553040

max. dĺžka (mm)

3 000

7 000

3 800

3 000

min. dĺžka (mm) 100500300150

Hladké fasádne panely umožňujú dosiahnuť kompakatný povrch fasády

Dostupné v štyroch rozličných výškach vlny.
Výrobca: Ruukki

Dostupné ako horizontálna a vertikálna kazeta a kazeta so skrytým kotvením.
Výrobca: Ruukki

Dostupné so skrytým a priznaným kotvením.
Výrobca: Ruukki

Referencie

V prípade požiadavky Vám vieme zabezpečiť komplexnú dodávku fasádneho obkladu Corten aj s montážou. V takomto prípade je súčasťou našej dodávky zameranie, projekt fasády s vizualizáciou a dodávka kompletného systému vrátane nosného rastra, zateplenia a ostatného nosného príslušenstva. Ku každému projektu pristupujeme individuálne a technickú konzultáciu fasády realizujeme už v štádiu projektovania budovy. Značnú časť našich realizácií tvoria rekonštrukcie, resp. montáž fasádneho obkladu na jestvujúcu stavbu.

Call Now Button