Cortenový interiérový obklad - FoxySteel

Cortenový interiérový obklad

Cortenový obklad používame často v exteriéri pri fasádych obkladoch budov. Postupne si exteriérový cortenový obklad našiel svoje uplatnenie aj v interiéri a stal sa jeho súčasťou. Pre vytvorenie atmosféry vnútorného priestoru si práve prírodná „hrdzavá“ oceľ Corten zachová svoju charizmu a tým prispeje k vytvoreniu unikátneho rodinného, či pracovného prostredia.

Výborne sa hodí nielen do “industriálne” zladených priestorov. Prírodná oceľ Corten sa hodí nielen ako obklad vnútorných stien, barových pultov či iných povrchov. Veľmi efektne vynikne ako obklad interiérových krbov. Pri cortenových interérových obkladoch si vždy vyrobíme podkonštrukciu, na ktorú je cortenový obklad privarený, prilepený alebo priskrutkovaný.
Pri interiérových aplikáciách je potrebné pre aktiváciu riadeného korózneho procesu na povrchu ocele Corten použiť pri realizácii špeciálny patinačný náter Foxy Paint. Umelo zpatinovaný povrch materiálu Corten dokážeme následne stabilizovať tak, aby nedochádzalo k ďalšej oxidácii povrchu. Túto metódiu odporúčame výhradne pre interiérové aplikácie.

Call Now Button